Drodzy Państwo, bardzo proszę o udzielenie pomocy Doktorantce mojego męża!

Szanowni Państwo!

Matematyka jest istotnym elementem nie tylko naszej wiedzy, ale i kultury. Lęk przed nią może uniemożliwić podejmowanie wielu wyborów edukacyjnych albo po prostu utrudnić codzienne życie, m.in. poprzez poważne ograniczenie dostępnych ścieżek kariery.

Jako doktorantka Wydziału Studiów Edukacyjnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podjęłam w swojej dysertacji, której opiekunem naukowym jest prof. UAM dr hab. Marek Budajczak, temat lęku przed matematyką w trzech perspektywach: neuronalnej, emocjonalnej i społecznej. Perspektywy te przenikają się i łączą w tym, co nazywamy fobią matematyczną.

W swoich badaniach pragnę sprawdzić hipotezę, że zindywidualizowana ścieżka edukacyjna, łącząca w sobie elementy matematyki dyskretnej (np. kryptografii czy logiki matematycznej), programowania komputerowego, zabaw językowych oraz szeroko pojętego myślenia analitycznego, jest w stanie zniwelować lub zmniejszyć natężenie pierwszych symptomów lęku przed matematyką.

Badania będą realizowane wśród uczniów pozostających w edukacji domowej.

Dzieci, które zakwalifikują się do udziału w badaniach, wezmą udział w półrocznej przygodzie, podczas której będą otrzymywały unikalne materiały dydaktyczne, tworząc tym samym własną, spersonalizowaną książkę. Wykonywanie ćwiczeń, rozwiązywanie zagadek i poszerzanie swoich umiejętności na rozmaitych polach, które łączy wspólny mianownik, jakim jest kształtowanie kompetencji matematycznych, może być okazją do zabawy i odkrywania nowych zainteresowań.

Innowacyjność badań polega nie tylko na ich nowatorskiej treści, ale również sposobie przeprowadzania: będą mogły być one prowadzone online oraz poprzez analogową wysyłkę materiałów dydaktycznych.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt: aleksandra.sulczewska@amu.edu.pl Zostaniecie Państwo zaproszeni do wypełnienia kwestionariuszy przygotowanych dla Państwa oraz Państwa Dzieci.

W badaniu mogą wziąć udział Dzieci realizujące program klas 1-3 szkoły podstawowej, ankiety proszę przesyłać do 15.02.2021 roku.

W razie pytań, zapraszam do kontaktu:aleksandra.sulczewska@amu.edu.pl

Z wyrazami szacunku,

Aleksandra I. Karoń

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s