Oświadczenie Instytutu Educatio Domestica

Szanowni Państwo, wyrażamy ubolewanie z powodu ataków na Prezesa Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie, Pana dra Mariusza Dzieciątko, który od lat, poświęcając swój osobisty czas, angażuje się w działania na rzecz poprawy stanu prawnego edukacji domowej w Polsce.

Pan dr Mariusz Dzieciątko jest związany z edukacją domową od 2006 roku. Przez długie lata wraz z żoną Joanną uczył swoje dzieci w domu. W maju 2008 roku zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Edukacji w Rodzinie, w którym objął funkcję Prezesa, co dało mu mandat do reprezentowania Rodzin Edukacji Domowej.

Od 2003 roku działało też w Polsce Stowarzyszenie Edukacji Domowej, którego prezesem był Marek Budajczak, a które było w stałym kontakcie ze Stowarzyszeniem Edukacji w Rodzinie. Prawdą jest, że niezależnie od faktu współpracy nasze stowarzyszenia miały niejednokrotnie odmienne zdania w kwestiach zmian prawnych, ale to zrozumiałe, a sama debata jest potrzebna, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty.

Nasz Instytut, który został zarejestrowany w 2016 roku od początku współpracował ze Stowarzyszeniem Edukacji w Rodzinie i personalnie z Panem dr. Mariuszem Dzieciątko.

Przypomnimy, iż we wrześniu 2021 roku odbyła się konferencja z okazji 30-lecia edukacji domowej w Polsce, którą wspólnie prowadzili prezes Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie oraz prezes Instytutu Educatio Domestica, jako współorganizatorzy tego wydarzenia.

Stowarzyszenie Edukacji w Rodzinie oraz Instytut Educatio Domestica bez konsultacji z rodzinami edukacji domowej, z dyrektorami szkół czy prawnikami nie mogłyby podejmować żadnych decyzji, które uderzyłyby w edukację domową. Obie instytucje stoją na straży jej wolności, dbając o bezpieczeństwo tejże. Obie instytucje współpracowały z Panem Posłem Bartłomiejem Wróblewskim przy wprowadzaniu poprzednich zmian, które weszły w życie w 2021 roku. Niestety, niekiedy bywa, że wszyscy jesteśmy zaskoczeni nowymi „pomysłami”, które funduje nam MEiN lub posłowie.

Pan dr Mariusz Dzieciątko jest doświadczonym, niezawodowym lobbystą, który wiele dobrego zrobił dla polskiej edukacji domowej, i jest wysoce niemoralnym obwinianie go o to, że za plecami środowiska dogaduje się z Ministerstwem! To zwyczajne pomówienie!

Awantury i podziały wewnątrz naszego, edukacyjnodomowego środowiska stanowią wodę na młyn naszych wrogów, których wszak nie brakuje.

Stąd też ataki na Pana dra Mariusza Dzieciątko, uznajemy z jednej strony za niesprawiedliwe, z drugiej zaś destrukcyjne dla naszych dzieci i nas samych jako edukatorów domowych.

My Panu, Panie Mariuszu dziękujemy!

Zarząd Instytutu Educatio Domestica

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s