Bardzo dobry dzień :)

Dziś na gościnnym Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja naukowa pt. Edukacja domowa a sedno edukacji.

Czynnym uczestnikom tego konferencyjnego „maratonu” postawiono zadanie rozważenia, czy w edukacji są sprawy istotniejsze od innych i czy te najważniejsze są jednocześnie koniecznymi, by edukacja w ogóle była sensowna. Tak rozumiane „sedno edukacji” miało zostać odniesione przede wszystkim do edukacji domowej: w jakim stopniu ona spełnia wymogi „właściwej” edukacji.

Udział w konferencji wzięli uczeni i młodzież naukowa z trzynastu uczelni, a obok nich praktycy edukacji domowej: matki, ojcowie, dyrektorzy i nauczyciele szkół z nimi współpracujących oraz inni sprzymierzeńcy (m.in. prawnik pomagający rodzinom edukacji domowej w ich zmaganiach z „systemem”). Urzędnicy oświatowi na konferencyjne zaproszenie nie zareagowali.

Warto podkreślić fakt, iż sama ilość regularnych wystąpień naukowych przewyższyła wszystkie wcześniejsze konferencje tego typu, jakie odbyły się na całym świecie.

Sądząc po wprost wyrażanych opiniach uczestników, spotkanie to było naprawdę udane. Był to prawdziwie „dobry dzień”.


 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s