Perły polskiej edukacji domowej!

Polskie środowisko edukacji domowej skrywa wiele talentów. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i ich rodziców. 

Dziś chciałabym Państwu przedstawić Panią Elżbietę Janikowską, która pisze bajki dla dzieci. Ich niezaprzeczalne walory możecie odkryć Państwo sami, biorąc je (w książkowej postaci) do rąk, albo wchodząc na autorskiego bloga: http://bajkoterapeutka.blog.onet.pl/ 

Talent Pani Eli został doceniony przez Jurorów Wielkiego Konkursu Blogowych Dbajek, którzy wśród 19 nagrodzonych (spośród pół tysiąca nadesłanych) utworów uhonorowali aż trzy Jej bajki! Oceniającymi byli, m.in. Maria Seweryn, Patrycja Markowska, Maciej Orłoś oraz dr Maria Molicka (psycholog i pedagog z Leszna – ach, ten lokalny patriotyzm!).

Pełne dane o tym Konkursie: http://www.blogowedbajki.pl/ 

Elżbieta Janikowska – pedagog-terapeuta, oligofrenopedagog, nauczycielka kształcenia zintegrowanego z 20-letnim stażem pracy, od września 2009 r.  Nauczyciel bibliotekarz w bibliotece szkolnej w Szkole Podstawowej nr 19 w Białymstoku. Zajmuje się różnymi odmianami arterapii, głównie bajkoterapią. Autorka bajek dla dzieci. Nakładem wydawnictwa „Printex” ukazały się następujące książki z bajkami: „Bajka o jabłuszku”, „Piesek królewny Malwinki”, „Wróbelek Maciuś w Afryce”, a w przygotowaniu „Bajki misia Teodora”. Laureatka licznych ogólnopolskich konkursów literackich na bajkę dla dzieci, w tym bajkę terapeutyczną, takich jak „Bajka – Pomagajka”, „Bajka – Pomagajka  w szpitalu”, „Bajeczna Bajka”, „Bajka na dobry sen”,  „Napisz bajkę”, „Bajka na Dobranoc”, „Razem z Guziolkiem piszemy bajki”. Prywatnie szczęśliwa mężatka i mama trójki dzieci: Moniki, Konrada i Edyty. Od września 2008 r. jako jedyna na Podlasiu edukuje domowo najmłodszą córkę. Od pięciu lat mieszka  z rodziną na wsi, jest właścicielką pięciu psów, dziesięciu kur i jednego koguta.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s